Historia

Targowa tradycja Trójmiasta sięga roku 1947. Wówczas firma Międzynarodowe Targi Gdańskie zorganizowała w sierpniu imprezę targową prezentującą możliwości eksportowe Polski. Ekspozycja obejmowała m.in. przemysł spożywczy, żeglarstwo, sztukę ludową i rzemiosło.

Po ponad 40 latach od tego wydarzenia podjęto starania stworzenia w Gdańsku znaczącego ośrodka targowego. I tak w 1989 roku powstała Spółka Akcyjna Międzynarodowe Targi Gdańskie.

Początkowo firma nie dysponowała własnym zapleczem wystawienniczym. W latach 1990-1993 targi organizowane były w wynajmowanych obiektach sportowych: Hali Olivia, Hali AWF i GKS Wybrzeże. Od 1994 roku targi i imprezy organizowane były we własnym Centrum Targowym, z którym MTG były powiązane kapitałowo. W 2002 r. nastąpiło połączenie spółek Centrum Targowe (zarządcy infrastruktury) oraz MTG SA (operatora). W tym samym roku Międzynarodowe Targi Gdańskie zakupiły od WTC Gdynia-Expo Sp. z o. o. prawo do posługiwania się znakami towarowymi imprez organizowanych w Gdyni. Obecnie MTG są jedynym ośrodkiem targowym w Trójmieście oraz liderem w branży na terenie północnej Polski.

Od 2012 roku siedzibą Międzynarodowych Targów Gdańskich jest Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO. Nowoczesna infrastruktura obiektu z trzema halami o powierzchni 12 tys. m2 oraz z centrum konferencyjnym na ponad tysiąc miejsc umożliwia realizację różnorodnych wydarzeń gospodarczych, społecznych i kulturalnych.